سپنج

منابع انسانی

رفتارهای مخرب مدیریتی
ما زمان زیادی را صرف آموزش رهبرانمان می کنیم. اما وقت کافی برای آموزش توقف رفتارهای مخرب مدیریتی آنها نداریم.

اگر ادبیات مربوط به رهبری را بررسی کنید، متوجه می شوید که تمرکز آنها بر رفتارهای خوب است که کارشناسان پیشنهاد می کنند ما آن را اتخاذ کنیم. با این حال، اگر با یک مربی اجرایی صحبت کنید به سرعت متوجه خواهید شد که کار آنها بیشتر تمرکز بر هدایت مدیران بر دوری از رفتارهایی است که خود-محدود کننده و بی رویه است و مانع عملکرد موفق تیم یا شرکت می شود.

منابع انسانی

اصل پیتر ادعا میکند که در سازمانها کارکنان به علت نشان دادن شایستگی در یک شغل ، به شغل بالاتر ارتقا پیدا میکنند و این روند تا زمانی ادامه می یابد که به حد بی کفایتی در یک شغل می رسند و در همان جا باقی می مانند. از این رو ما اغلب در سازمان ها با افرادی برخورد می کنیم که شایستگی شغل خود را ندارند و این عارضه ای است که گریبان گیر بیشتر سازمانهاست. واضع این اصل ، که نویسند ای به نام لارنس پیتر است ، به ذکر مواردی متعدد می پردازد که در آن ها کارمند در طول خدمت خود به مشاغل بالاتر گمارده شده و زمانی به حد بی کقایتی رسیده در همان

منابع انسانی


هدف مدیریت منابع انسانی در سازمان رهبری و هدایت نیروی انسانی در مسیر رشد و تعالی شرکت است. مدیریت منابع انسانی می بایست جایگاه خاصی در شرکت ها داشته باشد. مدیریت سرمایه انسانی می بایست با استفاده ابزارهای ساده و آسان به رهبری و هدایت تیم خود تمرکز کند. مدیریت منابع انسانی نمی تواند بصورت تئوری باشد بلکه می بایست بر روی دریافت نتایج فوری تمرکز کند.

آقای Caldwell، به تعریف ۱۲ هدف در این حوزه می پردازد. این اهداف از مدل ها و شیوه های مختلف مدیریت منابع انسانی مشتق شده اند. این اهداف ۱۲ گانه مدیریتی عبارتند از:

منابع انسانی

انسانها بعنوان نیروی کار تنها زمانی واژه (( هم آفرینی و خلق مشترک )) را باور دارند که اعتماد بعنوان یک اصل مهم بینشان وجود داشته باشد ، اگر میزان اعتماد موجود میان کارکنان و مدیران و یا اعضای یک تیم کاری در شرکت کم باشد نه تنها خلق مشترک رخ نخواهد داد بلکه شرکت و مدیریت در زمان کوتاهی با مشکلات جدی درون سازمانی مواجه خواهند شد .

منابع انسانی

از دست دادن کار به دلیل ذهنیت های اشتباه
زمانی که تیم فوتبال تگزاس لانگ هورن چهارمین باخت خود را در این فصل مسابقات تجربه کرد. تیم تگزاس رنجرز هم در مرحله حذفی شکست خورد. یکی از اعضای تیم رسانه‌ای رنجرز در توییتر به اشتباه (به جای اینکه با نام کاربری خود بنویسد) با نام

منابع انسانی

شرکت service now یک شرکت ارائه دهنده خدمات ابری برای شرکت هاست که در آمریکا مستقر است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ مطالعه ای روی تفاوت بین خدماتی که به در داخل شرکت ها ارائه می شود با خدماتی که به مشتریان شرکت ها داده می شود،‌ انجام داد. این مطالعه بر روی  ۲۴۰۰ از مدیران شرکت ها در استرالیا، فرانسه، آلمان، سنگاپور و آمریکا انجام شده است.